15 Kwi

Niedziela Palmowa

1. Na sumie konkurs na najpiękniejszą wykonaną własno- ręcznie palmę. Nie będzie po sumie Gorzkich Żali.  O godz. 14.00 Droga Krzyżowa: ul. Sportową, Cmentarną,     Szkolną i Kościelną. Początek i zakończenie przy kościele
  2. We wtorek od godz. 9.00 Będziemy dekorowali Ciemnicę i Grób. Proszę radnych o pomoc.
  3. We wtorek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych (oprócz tych, których odwiedzam w I piątek), proszą o zgłaszanie osób starszych i chorych.
  4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 18.00.
  5. We wtorek o godz. 15.00 sprzątanie kościoła z zapraszam z Bojar. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z Borowskich Michałów.
  6. Dziękuję radnym za zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego
  7. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.
  8. W katedrze o godz. 9.00 Msza Krzyżma i poświęcenie olejów używanych przez cały rok do sakramentów świętych. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po Mszy adoracja w ołtarzu wystawienia.
  9. Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa obowiązuje w tym dniu ścisły post. Nabożeństwo o godz. 18.00, za ucałowanie krzyża odpust zupełny. Złożone ofiary w tym dniu na Grób w Jerozolimie. W tym dniu  początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  10. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od godz. 9.00. Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 20.00, zabieramy ze sobą świece. Proszę strażaków o czuwanie przy Grobie Pana Jezusa. Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00. Msze w ciągu dnia o godz. 11.30 i 14.00 w DPS. Nie będzie Mszy o 18.00. Ta Masza będzie odprawiona w drugi dzień świąt o godz. 18.00.
  11. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 rozpocznę w Borowskich Żakach, zakończę w Bojarach. Poświęcenie w Borowskich Michałach w remizie.
  12. W kościele święcić pokarmy będę od godz. 12.00 do 16.00.
  13. Na stoliku nowy numer ,,Drogi Miłosierdzia”.
  14. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego
    Borowskie Żaki 150 zł.
    ul. Spokojna i Polna 373 zł.
    ul. I-go Maja 359 zł.
    ul. Mickiewicza 421 zł.