28 maj

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

• Dzisiaj za odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się okres Wielkanocny.
  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Nie będzie Mszy na cmentarzu.
  • We wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  • W środę święto Nawiedzenia NMP.
  • W poniedziałek, wtorek, środę Msze św. o godz. 17.00.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 18.00. Osoby chore będę odwiedzał o godz. 9.00.
  • W sobotę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16.00 w Borowskich Ciborach Msza św. w 55 rocznicę powstania Ochotniczej Straży pożarnej w Borowskich Olkach.
  • Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych.
  • W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z Borowskich Wypychów. Następne sprzątanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • W dniach 6 i 11 czerwca w parafii wizytacja J.E ks. Bp Henryka Ciereszko.

Program:

• Wtorek 6 czerwca o godz. 9.00 wizyta w szkole i o godz. 11.00 w DPS.
  • Niedziela 11 czerwca Msza św. o godz. 9.00 powitanie sprawozdanie proboszcza. Po Mszy św. spotkanie z wspólnotami parafii: chór, biała procesja, koła różańcowe, ministranci, odnowa w Duchu Świętym, rada parafialna, krąg biblijny.
  • Msza św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii św.
  • O godz. 14.00 spotkanie w Bojarach z mieszkańcami
  • O godz. 15.00 spotkanie przy krzyżu bł. Antoniego Beszty Borowskiego z mieszkańcami Borowskich Wypychów, Olków i Ciborów z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 16.00 spotkanie w remizie z mieszkańcami Borowskich Michałów. Ks. biskup odwiedzi także rodziców księży pochodzących z naszej parafii i 2 osoby chore.
  • O godz. 18.00 na Mszy św. o godz. 18.00 Bierzmowanie młodzieży naszej parafii.
  • Zapraszam wszystkich do udziału.

Procesja Bożego Ciała:

• Ołtarz I przy ul. Kościelnej proszę o ubranie mieszkańców ul. Borowskiej
  • Ołtarz II przy ul. Szkolnej proszę o ubranie mieszkańców ul. Mickiewicza
  • Ołtarz III przy ul. Sportowej proszę o ubranie mieszkańców ul. Cichej i Leśnej
  • Ołtarz IV kapliczka proszę o ubranie mieszkańców Borowskich Ciborów.
  • Dekoracje nawiązują do Mszy św.