19 maj

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

• W poniedziałek rozpoczyna się nowy okres liturgiczny. Kończy się Okres Wielkanocny.
  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. O godz. 11.30 na cmentarzu Msza święta za wszystkich zmarłych. I druga Msza w kościele o godz. 18.00. Taca na wywóz śmieci z cmentarza. Można przynieść do wyczytania wypominki za zmarłych. Poświęcę nowe pomniki.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych. W piątek spowiedź dzieci przed pierwszą Komunią św., rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła mieszkańcom ul. Kościelnej. Następne sprzątanie z rodzin dzieci przed I Komunią św.
  • Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie na potrzeby parafii 1200 zł. Bóg zapłać.

Proszę o ubranie ołtarzy na Boże Ciało.

• I ołtarz ul. Kościelna. Proszę o ubranie mieszkańców ul. Kościelnej.
  • II ołtarz uL. Szkolna. Proszę o ubranie mieszkańców ul. Szkolnej i Cmentarnej.
  • III ołtarz ul. Sportowa. Proszę o ubranie mieszkańców ul. Surażskiej.
  • IV ołtarz przy kościele ubierają mieszkańcy Borowskich Olków.
  • Dekoracje nawiązują do tajemnicy Mszy św.