26 maj

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024 r.

• W środę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, Dziewicy.
  • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • W piątek święto Nawiedzenia NMP.
  • W sobotę wspomnienie św. Justyna, Męczennika. Pierwsza sobota miesiąca.
  • Za udział w procesji eucharystycznej na Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny. Msze św. na Bożę Ciało o godz. 9.00, 11.30 potem procesja i o godz. 18.00.
  • Tradycyjnie obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Od piątku po Mszy św. o godz. 18.00 nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna. Dzieci pierwszokomunijne obchodzą biały tydzień.
  • Dziękuję za dar ołtarza od rodzin dzieci I Komunii – stułę.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i dekoracji rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  • W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kościelnej od strony Domu Kultury.
  • Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza 1800 zł. I złożone na potrzeby parafii 300 zł. Bóg zapłać.
  • Bardzo proszę o sprzątnięcie trasy procesji szczególnie odcinek ul. Cmentarnej.
  • Na Boże Ciało Msza św. o godz. 11.30 w intencji dzieci, które przed rokiem przyjęły I Komunię św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w środę od godz. 17.00.
  • Dziękuję wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach majowych. W kościele i w domach.
  • W czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 w niedziele po sumie i po Mszy św. o godz. 18.00.