30 lip

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r.

• W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana.
  • We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 18.00. Osoby chore będę odwiedzał z Komunią św. od godz. 9.00.
  • W sobotę pierwsza sobota miesiąca.
  • Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcam do abstynencji od alkoholu.
  • W przyszłą niedziele święto Przemienienia Pańskiego. Po sumie procesja eucharystyczna.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul 1-go Maja. Następne sprzątanie z rodzin państwa młodych.
  • W dniach 21 i 22 sierpnia odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę i do sanktuarium w Gidlach. Od poniedziałku będę przyjmował zapisy.
  • Od 1 do 2 sierpnia można uzyskać odpust tzw. Porcjunkuli. Warunki spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. np.: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario lub inna, i nawiedzenie kościoła.
  • Od poniedziałku do 12 sierpnia przed Mszą się o godz. 7.00 różaniec w intencji pielgrzymów Białostockiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.