26 czerwiec

XIII niedziela zwykła 27.06.2021 r.

• W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika.
  • We wtorek uroczystość św. Piotra i Pawła Apostołów. Taca na Stolicę Apostolską „świętopietrze”. Proszę o modlitwę w intencji papieża Franciszka.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 18.00. Od godz. 9.00 będę odwiedzał osoby chore z Komunią św.
  • W sobotę pierwsza sobota miesiąca święto św. Tomasza Apostoła.
  • W niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Taca na Archidiecezję.
  • Dziękuję wszystkim którzy w kościele czy w domu odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Od początku lipca Msze św. w dzień powszedni o godz. 7.00.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza i kwiaty z rodzin państwa młodych.
  • W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od ul. Strażackiej do końca.
  • Dziękuję za ofiarę 300 zł. na kościół. Bóg zapłać.

Dekret odwołujący dyspensę od uczestnictwa we Mszy niedzielnej

Dekret odwołujący dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, udzieloną wiernym naszej Archidiecezji w związku z epidemią.

W nawiązaniu do decyzji biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej dotyczącej zniesienia od 20 czerwca br. we wszystkich diecezjach dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, niniejszym dekretem odwołuję dyspensę obowiązującą w Archidiecezji Białostockiej od dnia 13 marca 2020 roku. Odwołanie dyspensy nie odnosi się do państwowych przepisów sanitarnych, w związku z tym należy nadal przestrzegać przepisów dotyczących zachowania odległości, obłożenia budynków oraz stosowania maseczek ochronnych.

Duszpasterze są proszeni o organizowanie w miarę możliwości życia duszpasterskiego na zasadach obowiązujących przed pandemią.

Dekret należy ogłosić podczas Mszy św. oraz poprzez umieszczenie na parafialnych stronach internetowych.

Kapłanom i wiernym Archidiecezji Białostockiej z serca błogosławię

Bp Henryk Ciereszko