23 lut

VII niedziela zwykła 23.02.2020 r.

* Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
* W środę Środa Popielcowa rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post (trzy posiłki bezmięsne w tym jeden do syta).
* Zachęcam do dobrowolnych postanowień na Wieli Post np.: abstynencja od alkoholu.
* Powstrzymajmy się w tym czasie od zabaw i dyskotek.
* Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00 bez Mszy św. ale z obrzędem Komunii św. Dla dzieci w środę (oprócz popielcowej) o godz. 17.00 bez Mszy św. ale z obrzędem Komunii św.
* Gorzkie Żale w niedzielę po sumie i o godz. 16.45 przed Mszą wieczorną. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
* Rekolekcje w naszej parafii w piątek sobotę i V niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi je ks. Tomasz Rogowski.
* Przy wycince suchego drzewa pracowali: Józef Danowski, Piotr Borowski, Bogdan Sasinowski, Tadeusz Średziński, Marek Pińczuk, Józef Borowski, Zbigniew Borowski, Tadeusz Borowski, Wojciech Matychowiec, Adam Borowski, Zdzisław Leszczyński, Andrzej Średziński. Serdecznie dziękuję za pomoc.
* Dziękuję za sprzątanie kościoła z ul. Białostockiej. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Sportowej.
* W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.