20 grudzień

IV niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

• W poniedziałek i wtorek w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Rafał Arciszewski. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 17.00.
  • W środę od godziny 9.00 dekorowanie kościoła. Proszę radnych o pomoc.
    Od godz. 11.00 sprzątanie kościoła.
  • Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza. W środę od godz. 11.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od ul. Strażackiej do państwa Bondar.
  • Dziękuję rodzinie Pińczuk za ofiarowanie ozdób choinkowych.
  • Od godz. 12.00 w środę będę odwiedzał osoby chore i starsze ze spowiedzią i komunią św. oprócz tych , których odwiedziłem w pierwszy piątek. Proszę o zgłaszanie takich osób.
  • W czwartek Msza św. o godz. 16.00 z Wigilii Bożego Narodzenia. Po Mszy św. przełamiemy się opłatkiem.
  • Wieczerza wigilijna ma charakter religijny. Rozpoczyna się modlitwą i czytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Tekst Ewangelii wraz z opłatkami. Nie stawiamy alkoholu.
    O godz. 24.00 Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia. O godz. 23.30 rozpoczyna się śpiew kolęd.
  • W piątek nie obowiązuje post. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 14.00 w DPS. Nie będzie wieczornej Mszy św. na pierwszy dzień świat.
  • W sobotę święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Poświęcenie owsa. Taca na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
  • W niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Dziękuję za ofiary złożone w tygodniu na kościół 1750 zł. W tym ofiara 900 zł od rodziców młodzieży Bierzmowanej w ubiegłym roku.
  • Kolęda będzie w tym roku wyglądała inaczej. Na Msze św. zapraszam do kościoła. Msze będą w intencji tych, którzy w tym dniu uczestniczą w kolędzie i ich rodzin. Zabieramy ze sobą wodę w pojemnikach do poświęcenia. Po Mszy św. będzie można wziąć przygotowane modlitwy i w domu dopełnić całego obrzędu błogosławieństwa domu i rodziny.