24 Maj

Zesłanie Ducha Świętego 24.05.2015 r.

1. Za odmówienie dziś hymnu: ,,O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się okres wielkanocny zaczyna się okres zwykły  w ciągu roku.
  2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 11.30 na cmentarzu (jeżeli będzie pogoda), 18.00 w kościele i 14.00 w DPS. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlili się za wszystkich naszych zmarłych. Taca w tym dniu na wywóz śmieci z cmentarza.
    We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kap., Dzień Matki.
    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    W piątek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej.
    W sobotę święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  3. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z Borowskich Michałów.
    W sobotę od godz. 9.00 sprzątają i dekorują kościół rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W sobotę o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dzieci przed I Komunią św., spowiedź rodziców i chrzestnych.
    W niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na sumie o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii.
    Zakończenie czasu spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  5. Procesja Bożego Ciała.
    I ołtarz przy ul. Kościelnej ubiera ul. Polna
    II ołtarz przy ul. Szkolnej ubiera ul. Szkolna i Cmentarna
    III ołtarz przy ul. Sportowej ubiera ul. 1-go Maja
    IV ołtarz kapliczka ubierają Bojary.