26 Lip

XVII niedziela zwykła 26.07.2015 r.

1. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcę obraz bł. Ks. Antoniego Beszty-Borowskiego namalowany przez Dymitra Grozdewa i ufundowany przez panią Hannę Sochoń zd. Szczerba.
    Dziękuję za ten piękny obraz, który powieszony w kościele będzie nam przypominał o Błogosławionym pochodzący z naszej parafii.
    Dzisiaj poświęcenie pojazdów mechanicznych i kierowców.
    Ofiary złożone do puszek przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
    W środę wspomnienie św. Marty. W piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego Bp. Dr., pierwsza sobota miesiąca.
    W następną niedzielę taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
  2. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza, następne sprzątanie i dekorowanie kościoła z rodzin państwa młodych.
  3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji od
    alkoholu. Serdecznie zapraszam do powstrzymania się od picia alkoholu w sierpniu, miesiącu wielu ważnych dat narodowych.
  4. Dziękuję za ofiarę 100 zł. na kościół. Bóg zapłać.
  5. Proszę o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wyjazdem do Gdańska i Malborka 27-28.08.2015 r.
  6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są foldery z informacjami o bł. Ks. Antonim Beszta-Borowskim i foldery Dzieło Intronizacji Najświętszego Seca Pana Jezusa. Proszę je wziąć.