03 Mar

VIII niedziela zwykła 3.03.2019 r.

 

 1. W poniedziałek Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza św. o godz. 7.00.
  W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post związany z ograniczeniem ilości jedzenia.
  Od środy dni modlitwy o ducha pokuty. Zachęcam do dobrowolnych postanowień na Wielki Post np.: abstynencja od alkoholu. W czasie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od udziału w zabawach i dyskotekach.
  Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy (oprócz popielcowej) o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, bez Mszy św., ale z obrzędem Komunii św. Gorzkie Żale w niedziele po sumie i o godz. 17.00, potem Msza św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w piątek, sobotę i V niedzielę Wielkiego Postu 5-6 i 7 kwietnia. Poprowadzi je ks. Piotr Łapiński.
  Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Kościelnej.
  W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z Borowskich Żaków.
  Intencja dla kół żywego różańca: „O trzeźwość w naszych rodzinach”.