26 Lut

VIII niedziela zwykła 26.02.2017 r.

1. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.
    Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00, 11.30 i 17.00.
    W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post (jeden posiłek bezmięsny do syta, pozostałe tak by odczuwać niedosyt). Od środy dni modlitw o ducha pokuty.
    Zachęcam do dobrowolnych postanowień na Wielki Post np.: abstynencja od alkoholu. W czasie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od udziału w zabawach i dyskotekach.
    Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
    Droga Krzyżowa dla dzieci w środy (oprócz popielcowej) o godz. 17.00.
    Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00 bez Mszy św., ale z obrzędem Komunii św.
    Gorzkie Żale w niedzielę po sumie i o godz. 17.00, potem Msza św. za udział w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w piątek, sobotę i V niedzielę Wielkiego Postu 31 marca, 1 i 2 kwietnia.
    W piątek pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00 i 14.00 w DPS. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa bez Mszy św. Osoby chore będę odwiedzał z komunią św. od godz. 9.00. Zachęcam do spowiedzi.
    W sobotę Uroczystość św. Kazimierza Królewicza Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msze św. o godz. 7.00 i 14.00 w DPS.
    Nie będzie wieczornej Mszy św.
    W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum przed sakramentem Bierzmowania.
  2. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od kolei do państwa Skibko.
    W przyszłą niedzielę taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.