26 Maj

VI niedziela wielkanocna 26.05.2019 r.

* W środę wspomnienie św. Urszuli Leduhowskiej.
* W czwartek Święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
* W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
* W sobotę wspomnienie św. Justyna Męczennika.
* W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po sumie procesja eucharystyczna. Zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
* Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
* W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i kraje głodujące.
* Dzisiaj dzień matki, zachęcam do modlitwy w ich intencjach.
* Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w domach i w kościele. Od czerwca rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Porządek nabożeństw w kościele tak jak w czasie nabożeństw majowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
* Można już uiścić opłatę za pielgrzymkę do Kotliny Jeleniogórskiej i Drezna. Są jeszcze wolne miejsca.
* Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę po Bierzmowaniu do sanktuarium w Studzienicznej obok Augustowa. Wyjazd we wtorek 18 czerwca o godz. 8.00. Młodzież po Bierzmowaniu bez opłaty, rodzice za drobną opłatą 5 zł.
* Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od ul. Strażackiej do państwa Bondar.
* Dziękuję za ofiary złożone w tygodniu na kościół 300 zł. Bóg zapłać.