01 Maj

VI niedziela wielkanocna 1.05.2016 r.

1. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcam do modlitwy Litanią Loretańską w domu, przy krzyżach i w kościele.
    Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00, po Mszy św. Litania do Matki Bożej.
    Intencja dla kół żywego różańca: „O zgodę w naszej Ojczyźnie”.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego Biskupa i Doktora kościoła.
    We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00, 11.30, i 18.00. W środę wspomnienie św. Floriana Męczennika.
    W piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, pierwszy piątek miesiąca zapraszam do spowiedzi. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 18.00. Początek Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny. Osoby chore będę odwiedzał z komunią świętą od godz. 9.00.
    W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za ludzi głodujących.
    W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 14.00 w DPS, o godz. 17.00 Msza św. w intencji strażaków. Zapraszam strażaków z rodzinami z całej parafii i Msza św. o godz. 18.00.
    W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzień imienin J.E. ks. Abp. seniora Stanisława Szymeckiego.
  3. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Kościelnej.
    W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Kościelnej od strony Domu Kultury.
  4. Na ołtarzu św. Wojciecha można złożyć podpis popierając obywatelski projekt ustawy przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych.
    Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim, Jasna Góra 15,16, 17 czerwca koszt 390 zł.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu świętym w naszej parafii organizuje wyjazd autokarowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Wyjazd 20 maja (piątek) o godz. 9.00, nocleg. W sobotę całodniowe czuwanie. Koszt 100zł.