07 Lut

V niedziela zwykła 7.02.2016 r.

1. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji na pierwszą niedzielę miesiąca. Intencja dla kół żywego różańca: ,,O trzeźwość w naszych rodzinach.”
  2. Dzisiejsza taca na Fundusz Remontowo Budowlany Archidiecezji Białostockiej.
  3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze z posypaniem popiołem o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (jeden posiłek bezmięsny do syta, pozostałe tak aby odczuwać niedosyt). Od środy dni modlitwy o ducha pokuty.
    Zachęcam do dobrych postanowień na Wielki Post np.: abstynencja od alkoholu. W czasie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od udziału w zabawach i dyskotekach.
    Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy (oprócz popielcowej) o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00 bez Mszy świętej, ale z obrzędem komunii świętej.
    Gorzkie Żale w niedzielę po sumie i o godz. 17.00 potem Msza św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.
    Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii 11, 12 i 13 marca- piątek, sobota i V niedziela Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Mirosław Szepiotko.
  4. W czwartek 11.lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Dzień Chorego. Msze święte o godz. 9.00 (nie będzie Mszy o godz. 7.00) na którą zapraszam osoby starsze i chorze udzieleniem sakramentu chorych i o godz. 14.00 w DPS.
    Proszę o przywiezienie osób starszych i chorych na Mszę świętą o godz. 9.00 do kościoła.
  5. Dziękuję za sprzątnięcie dekoracji świątecznych: Jerzemu Kraszewskiemu, Sylwii Kraszewskiej, Krystynie Grabowskiej, Stanisławowi Toczko, Henrykowi Kamińskiemu, Zdzisławowi Grądzkiemu, Kazimierzowi Miśko, Józefowi Dąbrowskiemu.
    Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Surażskiej. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Surażkiej od strony DPS.
    Na stoliku nowy numer,, Drogi Miłosierdzia”.
    Dziękuję za ofiary 400 zł. na kościół.