31 Maj

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

* Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.
* W przyszłą niedzielę będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła po sumie.
* Kończy się czas Wielkanocy.
* Rozpoczyna się Okres Zwykły. Dziękuję wszystkim, którzy w kościele czy w domu odmawiali Litanie do Matki Bożej.
* Rozpoczyna się czas nabożeństw do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam. W dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00., w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00.
*
W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 11.30 Msza św. na cmentarzu za zmarłych i o godz. 18.00 w kościele. W tym dniu taca na wywóz śmieci z cmentarza.
* W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników.
* W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
* W piątek wspomnienie św. Bonifacego Biskupa i Męczennika. Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 18.00. Osoby chore będę odwiedzał z Komunią św. od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie osób chorych z Komunią św. wielkanocną.
* W sobotę pierwsza sobota miesiąca.
* W niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się Komunii na Wielkanoc.
* Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Kolejowej.
* W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od państwa Ciszewskich do ul. Strażackiej.
* Dziękuję za ofiary złożone w tygodniu na kościół. 200 zł. Bóg zapłać. Zapłaciłem ostatnią płatność za elewację plebanii 8000 zł.
* Kończy się dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę w kościele. Jednocześnie została ogłoszona dyspensa dla osób starszych i z objawami infekcji (np.: kaszel, katar, podwyższona temperatura).
* W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.
* Zapraszam kandydatów na ministrantów. Spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele.

Procesja Bożego Ciała będzie wokół kościoła.

Proszę o ubranie ołtarzy:

* Stacja I kościół (ołtarz) ul. Kościelna.

* Stacja II krzyż (bliżej plebanii) ul. Szkolna i Cmentarna

* Stacja III krzyż (z ostatnich misji ) ul Surażska