16 Cze

Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Ofiary złożone dziś do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  2. W sobotę przypada 50 rocz. święceń kapłańskich J.E. ks. AbpEdwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego, zachęcam do modlitwy w intencji jubilata.
  3. We wtorek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego zakonnika.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Po sumie procesja eucharystyczna. Zachęcam do udziału w procesji szczególnie dzieci. Dzieci, które w ubiegłym roku były u pierwszej komunii św., zapraszam do białej procesji.
  5. Proszę o ubranie 4 ołtarzy:
    I ołtarz ul Kościelna. Proszę o ubranie mieszkańców ul. Kościelnej.
    II ołtarz ul. Szkolna. Proszę o ubranie mieszkańców z ul. Szkolnej i Cmentarnej
    III ołtarz ul . Cmentarna. Proszę o ubranie mieszkańców z ul. Sportowej.
    IV ołtarz przy kościele. Proszę o ubranie mieszkańców Borowskich Wypychów. Proszę o zgłaszanie się po dekoracje.
  6. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała nieszpory eucharystyczne i procesja. Serdecznie zapraszam.
  7. W sobotę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  8. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica przyjęcia komunii św., dzieci naszej parafii.
  9. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza 2 osoby i kwiaty od państwa młodych.
  10. Puszka z ubiegłej niedzieli dla powodzian z Bałkanów 500 zł, na wywóz śmieci z cmentarza – taca ze święta NMP Matki Kościoła 740 zł. Bóg zapłać.
  11. Dziękuję za ofiary złożone na kościół 200 zł. Bóg zapłać.  W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Surażskiej od strony rzeki.