29 Mar

Niedziela Palmowa 29.03.2015 r.

1. Na sumie konkurs z nagrodami na najładniejszą palmę wykonaną własnoręcznie. Po sumie nie będzie Gorzkich Żali.
    O godz. 14.00 Droga Krzyżowa ul. Sportową, Cmentarną, Szkolną i Kościelną. Początek i zakończenie przy kościele.
    We wtorek od godz. 9.00 będziemy dekorowali Grób i Ciemnicę. Proszę radnych o pomoc.
    W środę będę odwiedzał chorych ze spowiedzią i komunią św. od godz. 9.00.
    O godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  2. Dziękuję za sprzątniecie kościoła z ul. Kościelnej. We wtorek o godz. 16.00 do sprzątania zapraszam z ul. Kościelnej od strony Domu Kultury.
  3. W czwartek rozpoczyna się święte Triduum Paschalne.  W katedrze o godz. 9.00 Msza św. Krzyżma św., poświęcenie olejów św. używanych przez cały rok do sakramentów św.
    Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po Mszy świętej adoracja w ołtarzu wystawienia.
    W Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa obowiązuje ścisły post. Nabożeństwo o godz. 18.00. Za ucałowanie krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary przeznaczone na Grób w Jerozolimie. W tym dniu początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
    W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od godz. 9.00. Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Zabieramy ze sobą świece. Proszę strażaków o czuwanie przy Grobie Pana Jezusa. Msze św. w ciągu dnia: Rezurekcyjna o godz. 6.00, o godz. 11.30, 14.00 w DPS, wieczornej Mszy nie będzie.
    Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 Borowskie Żaki, zakończenie w Bojarach. W kościele od godz. 12.00 do 16.00.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego:
    Bojary 224 zł, ul. Borowska 110 zł, ul. Polna i Spokojna 390 zł,
    Borowskie Michały i Skórki 675 zł, ul. Mickiewicza 405 zł, ul. Kolejowa 170 zł. Bo zapłać. Dziękuję radnym za zorganizowanie zbiórki.
    Dziękuję Jerzemu Kraszewskiemu za wykonanie nowego krzyża do Drogi Krzyżowej