14 Kwi

Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

 

 1. W środę nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  W środę od godz. 9.00 dekorowanie kościoła przed świętami. Zapraszam radnych i inne osoby, które chciałyby pomóc. Dziękuję radnym i innym osobom za zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu pańskiego.
  W środę będę odwiedzał osoby chore ze spowiedzią komunią św., od godz. 11.00, oprócz tych, które odwiedzam w pierwsze piątki. Proszę o zgłaszanie chorych. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z Borowskich Michałów. W środę o godz. 13.00 do sprzątania kościoła zapraszam z Bojar.
 2. W czwartek rozpoczyna się święte Triduum Paschalne. W katedrze o godz. 9.00 Msza św. Krzyżma, poświęcenie olei używanych przez cały rok do sakramentów św.
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Za odśpiewanie hymnu: „ Przed tak wielkim sakramentem można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. adoracja w ołtarzu wystawienia.
 3. W Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa, obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Za ucałowanie krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary przeznaczone na Grób Pana Jezusa w Jerozolimie. W tym dniu początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z koronką.
 4. W Wielką Sobotę adoracja przy grobie od godz. 9.00. Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 20.00, zabieramy ze sobą świece. Proszę strażaków o czuwanie przy grobie Pana Jezusa.
 5. Msze św. w niedzielę, o godz. 6.00 Rezurekcja., 11.30 i 14.00 w DPS. Wieczornej Mszy św. nie będzie.

  Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 Borowski Żaki, zakończenie w Bojarach. W kościele od godz. 12.00 do 16.00.