28 Kwi

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

1. Ofiary złożone dziś do puszek na Caritas Archidiecezji Białostockiej.
    W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Dziewicy i Doktora Kościoła., Patronki Europy.
    We wtorek liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha B.M. Patrona Polski.

Rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc maryjny. Zachęcam do odprawiania nabożeństw majowych w domach i w kościele. W kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę po sumie i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o udekorowanie krzyży i kapliczek.

W środę Uroczystość św. Jerzego Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej.
    W czwartek wspomnienie św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła. Dzień Flagi. W czwartek od godz. 9.00 będę odwiedzał osoby chore z komunią św. jak w pierwszy piątek.
    W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, pierwszy piątek miesiąca. Msze św. jak w niedzielę. Post nie obowiązuje.
    W sobotę pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie św. Floriana Męczennika patrona strażaków.
    W niedzielę odpust św. Wojciecha B.M. Mszę odpustową i procesje poprowadzi ks. Dariusz Tomkiel.

2. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła ul. 1-go Maja. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. 1-go Maja numery nieparzyste.
    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z młodzieżą przed sakramentem Bierzmowania.