24 Gru

IV niedziela Adwentu 24.12.2017 r.

1. Wieczerza wigilijna ma charakter religijny, łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, czytamy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa. Nie stawiamy na stół wigilijny alkoholu.
    O północy Pasterka, o 23.30 rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
    W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 14.00 w Domu Pomocy Społecznej. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
    W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. Święto św. Szczepana. Taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. Obrzęd poświęcenia owsa.
  2. Ze sprzedaży świec za kwotę 400 zł przygotowano paczki żywnościowe dla 5 rodzin naszej parafii.
  3. Dziękuję za przygotowanie stołu rekolekcyjnego: Krystynie Łapińskiej, rodzinie Kraszewskich, Halinie Kamińskiej i mojej mamie.

Dziękuję za dekorowanie kościoła: Bogdanowi i Elżbiecie Sasinowskim, Wiesławowi i Celinie Maj, Zdzisławowi Grądzkiemu, Henrykowi Kamińskiemu, Stanisławowi Toczko, Kazimierzowi Miśko, Małgorzacie Bielawskiej, Jerzemu Kraszewskiemu, Józefowi Dąbrowskiemu.

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i kwiaty z ul. Szkolnej i Cmentarnej. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Kościelnej od strony rzeki.

4. Dziękuję za ofiary złożone w tygodniu na kościół 1300 zł. Bo zapłać.
  5. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni(oktawa).
    W środę święto św. Jana Apostoła. Obrzęd błogosławieństwa wina.
    W czwartek święto św. Młodzianków Męczenników.
    W przyszłą niedzielę święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Kolęda:

• środa Bojary od godz. 9.00. Proszę po mnie przyjechać.
  • czwartek od godz. 9.00 Borowskie Michały i Skórki. Początek od Borowskich Michałów koloni, potem Borowski Michały i Borowskie Skórki. Proszę po mnie przyjechać.
  • piątek od godz. 9.00 Borowskie Wypychy, Olki i Cibory. Proszę po mnie przyjechać.
  • sobota od godz. 9.00 Borowskie Żaki. Proszę po mnie przyjechać.