23 Gru

IV niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych. Dziękuję za uczestnictwo we Mszach św. roratnich.
  2. W poniedziałek Msza św. o godz. 16.00. Po niej przełamiemy się
    opłatkiem. Zapraszam.
    Wieczerza wigilijna ma charakter religijny. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, czytamy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa. Nie stawiamy alkoholu.
    O północy Pasterka, o 23.30 rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
    W pierwszy dzień świąt Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 14.00 w DPS. Nie będzie wieczornej Mszy św.
    Msze św. na drugi dzień świąt o godz. 9.00, 11.30 i 17.00 – święto św. Szczepana. Obrzęd poświęcenia owsa. Taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.
    Boże Narodzenie obchodzi się przez 8 dni (oktawa)
    W czwartek święto św. Jana Apostoła. Obrzęd błogosławieństwa wina ku czci św. Jana.
    W piątek święto św. świętych Młodzianków Męczenników. Post obowiązuje.
    Ze sprzedaży świec za kwotę 250 zł przygotowaliśmy paczki dla
    4 rodzin z naszej parafii.
    Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Surażskiej. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Polnej.
    Kolęda:
    Czwartek od godz. 11.00 Bojary. Proszę po mnie przyjechać.
    Piątek od godz. 9.00 Borowskie Michały i Skórki. Początek od Borowskich Michałów Kolonie, potem Borowskie Skórki i Borowskie Michały. Proszę po mnie przyjechać.
    Sobota od godz. 9.00 Borowskie Żaki. Proszę po mnie przyjechać.