22 Gru

IV niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

W poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00 dekorowanie kościoła. Proszę radnych o pomoc. Zapraszam też inne osoby do pomocy w dekorowaniu choinek od godz. 11.00.
We wtorek Msza św. o godz. 16.00, po której podzielimy się opłatkiem. Zapraszam.
Wieczerza wigilijna ma charakter religijny. Łamiemy się Opłatkiem, śpiewamy kolędy, czytamy słowo Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa. Nie stawiamy na stół wigilijny alkoholu.
O północy Pasterka. O 23.30 rozpoczniemy śpiew kolęd. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
W pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 14.00 w DPS. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 17.00 – święto św. Szczepana., Taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne. Poświęcenie owsa.
Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza.
W poniedziałek o godz. 17.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od państwa Skibko do końca.
Dziękuję za ofiarowanie choinki Robertowi Kowalewicz.
Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni (oktawa).
Msze św. w dzień powszedni o godz. 7.00.
W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd poświęcenia wina.
W sobotę św. Świętych Młodzianków, Męczenników.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie młodzież klas VII i VIII przed Bierzmowaniem.
Dziękuję za paroletnią posługę radnego: Tomaszowi Januszyk i Stanisławowi Toczko. Witam nowego radnego Macieja Mierzejewskiego.

* Kolęda:

Piątek od godz. 9.00 Borowskie Michały i Skórki. Początek od Borowskich Michałów kolonia, potem Borowskie Michały i Skórki. Proszę po mnie przyjechać.
W sobotę od godz. 10.00. Dom Pomocy Społecznej.