02 Gru

I niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

1. Rozpoczyna się czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na
    przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do pobożnego oczekiwania na Przyjście Pana Jezusa i powstrzymanie się od picia alkoholu i dobrych postanowień.
  2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii 19 i 20 grudnia (środa i
    czwartek). Poprowadzi je ks. prałat Bogusław Zieziula, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach.
    Zapraszam na Msze roratnie (Msze o Matce Bożej) w środy i soboty o godz. 17.00.
    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego Kapłana.
    W czwartek wspomnienie św. Mikołaja Biskupa.
    W piątek wspomnienie św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła. Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 14.00 w DPS i 17.00. Zachęcam do spowiedzi i komunii. Osoby chore będę odwiedzał z komunią św. od godz. 9.00.
    W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 9.00, 14.00 w DPS i 17.00. Jeżeli ktoś w tym dniu pości, post nie obowiązuje.
    W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie.
  4. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła z ul. Mickiewicza.
    W sobotę o godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszam z ul. Mickiewicza od państwa Skibko do końca.

Świece Caritas:
    Mała w cenie 6 zł. i duża w cenie 12 zł. pieniądze, które pozostaną w parafii za sprzedaży świec (małej 1.50 i dużej 2.50) przeznaczone będą na paczki świąteczne.

Intencja dla kół żywego różańca: „O zdrowie dla osób starszych i chorych”.

W zakrystii są do nabycia opłatki. Ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.